ROUND 1 | TEAM | ORIGINAL | PLAYER | DETAILS |
---|
1 | - | Connor Bedard | 1. ANA: Connor Bedard, C, Regina (WHL) | |
2 | - | Adam Fantilli | 2. VAN: Adam Fantilli, C, Michigan (NCAA) | |
3 | - | Leo Carlsson | 3. CHI: Leo Carlsson, W/C, Örebro HK (SWE) | |
4 | - | Matvei Michkov | 4. ARI (via CBJ): Matvei Michkov, RW, SKA St. Petersburg (KHL) | |
5 | - | Will Smith | 5. SJS: Will Smith, C, USNTDP (USHL) | |
6 | Brayden Yager | 6. OTT: Brayden Yager, RW, Moose Jaw (WHL) | ||
7 | Dalibor Dvorsky | 7. CBJ (via ARI): Dalibor Dvorsky, C, AIK (SWE-Jr) | ||
8 | - | Matthew Wood | 8. PHI: Matthew Wood, RW, Connecticut (NCAA) | |
9 | - | Eduard Sale | 9. BUF: Eduard Sale, LW, Kometa Brno (CZE-Jr) | |
10 | - | Zach Benson | 10. WAS: Zach Benson, LW, Winnipeg (WHL) | |
11 | Mikhail Gulyayev | 11. STL: Mikhail Gulyayev, LHD, Omskie Yastreby (RUS-Jr) | ||
12 | - | Calum Ritchie | 12. MTL (via FLA): Calum Ritchie, C, Oshawa (OHL) | |
13 | Nate Danielson | 13. MTL: Nate Danielson, C, Brandon (WHL) | ||
14 | - | Gabe Perreault | 14. CGY: Gabe Perreault, LW, USNTDP (USHL) | |
15 | - | Cameron Allen | 15. NSH: Cameron Allen, RHD, Guelph (OHL) | |
16 | Oliver Moore | 16. CHI (via NYR): Oliver Moore, C, USNTDP (USHL) | ||
17 | - | Colby Barlow | 17. MIN: Colby Barlow, RW, Owen Sound (OHL) | |
18 | - | Andrew Cristall | 18. WAS (via LAK): Andrew Cristall, LW, Kelowna (WHL) | |
19 | Ryan Leonard | 19. PIT: Ryan Leonard, RW, USNTDP (USHL) | ||
20 | - | Lukas Dragicevic | 20. EDM: Lukas Dragicevic, RHD, Tri-City (WHL) | |
21 | - | David Reinbacher | 21. SJS (via DET): David Reinbacher, RHD, EHC Kloten (SUI) | |
22 | Otto Stenberg | 22. CHI (via TBL): Otto Stenberg, C, Frolunda (SWE-Jr) | ||
23 | - | Charlie Stramel | 23. COL: Charlie Stramel, RW, Wisconsin (NCAA) | |
24 | - | Axel Sandin Pellikka | 24. NYI: Axel Sandin Pellikka, RHD, Skellefteå AIK J18 (SWE-Jr) | |
25 | Daniil But | 25. CAR: Daniil But, RW, Yaroslavl (RUS-Jr) | ||
26 | Gavin Brindley | 26. CHI (via NYR/DAL): Gavin Brindley, RW, Michigan (NCAA) | ||
27 | Jayden Perron | 27. VAN (via TOR): Jayden Perron, RW, Chicago (USHL) | ||
28 | Hunter Brzustewicz | 28. SEA: Hunter Brzustewicz, RHD, Kitchener (OHL) | ||
29 | Riley Heidt | 29. VAN (via WPG): Riley Heidt, LW, Prince George (WHL) | ||
30 | Kasper Halttunen | 30. NJD: Kasper Halttunen, LW, HIFK (FIN) | ||
31 | - | Samuel Honzek | 31. VGK: Samuel Honzek, C, HK Dukla Trencin (SVK) | |
32 | Quentin Musty | 32. BOS: Quentin Musty, LW, Sudbury (OHL) |
ROUND 2 | TEAM | ORIGINAL | PLAYER | DETAILS |
---|
33 | - | Bradley Nadeau | 33. ANA: Bradley Nadeau, C, Penticton Vees (BCHL) | |
34 | Theo Lindstein | 34. CHI: Theo Lindstein, LHD, Brynas (SWE) | ||
35 | - | Mathieu Cataford | 35. VAN: Mathieu Cataford, RW, Halifax Mooseheads (QMJHL) | |
36 | Ethan Gauthier | 36. CBJ: Ethan Gauthier, RW, Sherbrooke (QMJHL) | ||
37 | William Whitelaw | 37. SJS: William Whitelaw, C, Youngstown (USHL) | ||
38 | Andrew Strathmann | 38. OTT: Andrew Strathmann, LHD, Tri-City (USHL) | ||
39 | Caden Price | 39. CBJ (via ARI): Caden Price, LHD, Kelowna (WHL) | ||
40 | - | Koehn Ziemmer | 40. BUF (via PHI): Koehn Ziemmer, RW, Prince George (WHL) | |
41 | - | Dmitri Simashev | 41. BUF: Dmitri Simashev, LHD, Yaroslavl (RUS) | |
42 | - | Michael Hrabal | 42. WAS: Michael Hrabal, G, Praha (CZE) | |
43 | Kevin Bicker | 43. SJS (via DET/STL): Kevin Bicker, LW, Mannheim (GER-Jr) | ||
44 | - | Arttu Karki | 44. FLA: Arttu Karki, LHD, Tappara (FIN-Jr) | |
45 | Ondrej Molnar | 45. MTL: Ondrej Molnar, RW, Nitra (SVK) | ||
46 | Maxim Strbak | 46. CGY: Maxim Strbak, RHD, Jokerit (FIN-Jr) | ||
47 | Luca Cagnoni | 47. NSH: Luca Cagnoni, LHD, Portland (WHL) | ||
48 | - | Carson Rehkopf | 48. SJS (via NYR): Carson Rehkopf, LW, Kitchener Rangers (OHL) | |
49 | Jesse Nurmi | 49. MIN: Jesse Nurmi, LW, KooKoo (FIN-Jr) | ||
50 | - | Carson Bjarnason | 50. SJS (via LAK): Carson Bjarnason, G, Brandon (WHL) | |
51 | - | Noah Dower Nilsson | 51. PIT: Noah Dower Nilsson, LW, Frolunda (SWE-Jr) | |
52 | Luca Pinelli | 52. ANA (via EDM): Luca Pinelli, C, Ottawa 67's (OHL) | ||
53 | Gracyn Sawchyn | 53. CBJ (via DET): Gracyn Sawchyn, C, Seattle (WHL) | ||
54 | - | Jordan Tourigny | 54. CHI (via TBL): Jordan Tourigny, RHD, Shawinigan (QMJHL) | |
55 | Tanner Molendyk | 55. ANA (via COL): Tanner Molendyk, LHD, Saskatoon Blades (WHL) | ||
56 | - | Danny Nelson | 56. NYI: Danny Nelson, LW, USNTDP (USHL) | |
57 | Matthew Mania | 57. CAR: Matthew Mania, RHD, Sudbury (OHL) | ||
58 | Paul Fischer | 58. OTT (via DAL): Paul Fischer, LHD, USNTDP (USHL) | ||
59 | - | Roman Kantserov | 59. SEA (via TOR): Roman Kantserov, RW, Stalnye Lisy (RUS-Jr) | |
60 | - | Alex Ciernik | 60. SEA: Alex Ciernik, RW, Sodertalje (SWE-Jr) | |
61 | Emil Jarventie | 61. SEA (via WAS/WPG): Emil Jarventie, LW, Muskegon (USHL) | ||
62 | Jakub Dvorak | 62. NJD: Jakub Dvorak, LHD, Bili Tygri Liberec (CZE-Jr) | ||
63 | - | Zeb Forsfjall | 63. BUF (compensaory): Zeb Forsfjall, C, Skelleftea (SWE-Jr) | |
64 | Aram Minnetian | 64. BUF (via VGK): Aram Minnetian, RHD, USNTDP (USHL) | ||
65 | Oliver Bonk | 65. ANA (via BOS): Oliver Bonk, RHD, London Knights (OHL) |